Україна активізує процес закупівлі систем радіоелектронної боротьби та безпілотників: угоди укладаються за рекордно короткий проміжок часу.
У 2024 році постачальники вже завершили укладення перших угод.
Міноборони України прискорює процес закупівлі засобів радіоелектронної боротьби та дронів. У 2024 році постачальники вже уклали перші контракти менше ніж за три місяці після кодифікації.
Цю інформацію надає Міністерство оборони України.
Згідно з інформацією відомства, у 2024 році постачальники уклали свої перші контракти з Міністерством оборони менш ніж за три місяці після кодифікації.
Міністерство оборони оголосило, що мова йде про різноманітні системи радіоелектронної боротьби, зокрема комплекси, що протидіють безпілотним літальним апаратам, тактичні (окопні) системи РЕБ, апаратно-програмні комплекси для боротьби з БпЛА, а також різні види донів.
Дмитро Кліменков, заступник міністра оборони України, підкреслив, що сьогодні стратегія Міністерства оборони спрямована на зменшення періоду між кодифікацією продукції та її придбанням.
"Це критично важливо для забезпечення переваги на полі бою. Понад 27% засобів РЕБ були законтрактовані менше ніж за один місяць після кодифікації, що говорить про ефективну взаємодію між Міноборони і виробниками", - наголосив Кліменков.
За даними міністерства, на закупівлю дронів у 2024 році спрямовано 87 млрд грн, із них 59 млрд - на далекобійні DeepStrike.
Сьогодні міністр оборони України Рустем Умєров оголосив, що в 2025 році українські збройні сили отримають більше ніж 30 тисяч безпілотників DeepStrike для проведення ударних операцій.
"Частину з цих БПЛА профінансували наші міжнародні партнери, інвестувавши в український ОПК", - пояснив він.
Міністр зазначив, що ці новітні дрони мають можливість автономно виконувати завдання на значних відстанях і з високою точністю вражати ворожі об'єкти.