Політичні новини України та світу

З моменту анексії Криму правозахисники зафіксували 104 випадки насильницького зникнення людей.

В Криму, з моменту початку окупації, зареєстровано 104 випадки насильницького зникнення осіб. Серед них, 21 особа досі не знайдена і вважається зниклою безвісти.

Такі дані оприлюднив у Фейсбуці Центр прав людини ZMINA до Міжнародного дня прав людини, який відзначається в Україні 10 грудня, передає Укрінформ.

"Від 2014 року в Криму зафіксовано 104 випадки насильницьких зникнень, з яких 21 особа досі вважається зниклою безвісти", - зазначено в повідомленні.

Відзначається, що, крім цього, зафіксовано 55 випадків тортур, що охоплюють побиття, використання електричного струму, імітацію розстрілів та різні форми психологічного насильства.

Активісти з правозахисних організацій зазначили, що в тюрмах Росії продовжують перебувати 218 політичних в’язнів, з яких 132 — представники кримськотатарського народу.

За повідомленнями правозахисних організацій, окупаційні "суди" в Криму ухвалили рішення у щонайменше 15 справах, що стосуються журналістів та громадських репортерів, призначивши їм різні терміни ув'язнення. Серед засуджених переважають кримські татари, які займалися висвітленням порушень прав людини, незаконних дій з боку окупаційної влади та системних репресій на півострові.

За інформацією Центру прав людини, з моменту початку широкомасштабного вторгнення окупаційні суди розпочали більше 1093 справ проти жителів півострова за звинувачення у "дискредитації" російських військових, при цьому в 955 випадках було накладено штрафи.

"Репресивні заходи, що здійснює російська окупаційна адміністрація, не лише ігнорують основні права людини, але й мають на меті знищення культурної та національної ідентичності жителів півострова, що свідчить про свідомо колоніальну політику. У цих умовах права людини стали лише порожніми словами. Проте, навіть попри всі труднощі, люди не втрачають надії. Ті, хто залишився вірними ідеалам свободи та гідності, продовжують свою боротьбу, ризикуваючи всім." - наголосили представники правоохоронних органів.

"Щодня в Криму йде боротьба за можливість залишатися вірним собі. Ця боротьба триватиме, поки Крим не знайде свій шлях додому", - зазначили вони.

Згідно з попередніми повідомленнями Укрінформу, Президент Володимир Зеленський оголосив 10 грудня щорічним святом в Україні – Днем прав людини.

Читайте також