Політичні новини України та світу

Трамп не буде діяти на шкоду Путіну, але й не стане підкорятися йому - повідомляють ЗМІ.

На даний момент Путін перебуває в найбільш уразливому становищі за всю свою кар'єру.

Нова влада США створить для Кремля етап, сповнений невизначеності. Трамп не буде навмисно шкодити Путіну, але й не вживатиме заходів для збереження його репутації.

Для президента РФ це може означати як поступовий вихід із затяжної війни та ізоляції, так і початок чотириріччя нових проблем. Так вважає російський журналіст, колумніст DW Костянтин Еггерт.

Основне питання, яке залишається невирішеним, - це як нова американська адміністрація планує формувати свою політику щодо України. До початку офіційних переговорів з представниками Білого дому довіряти жодним чуткам з команди Трампа не варто.

"Ці сигнали можуть виявитися оманливими, формуючи такі умови, за яких як Путін, так і Зеленський стають залежними від рішень Трампа. Варто зазначити, що Володимир Зеленський, на відміну від російського лідера, вже мав зустріч з новообраним президентом США і фактично висловив готовність до переговорів з Москвою. Натомість Путін поки що утримується від коментарів", - зауважує Еггерт.

Екс-спеціальний представник Трампа в Україні Курт Волкер висловив думку, що Трамп, ймовірно, намагатиметься вплинути на обидві сторони конфлікту, щоб організувати переговори. США можуть або обмежити постачання зброї до Києва, або, навпаки, надати безлімітний кредит на закупівлю військової техніки.

За повідомленнями, сьогодні Трамп виступає проти членства України в НАТО. А що буде завтра? Це залишається під питанням. Наразі він планує призначити на важливі посади держсекретаря, радника з національної безпеки та спеціального представника по Україні Марка Рубіо, Майка Уолца та Кіта Келлога. Всі вони є прагматиками і будуть виконувати вказівки президента, але жодного з них не можна вважати "другом Кремля", - зазначається в статті.

Еггерт стверджує, що при Трампі політика Білого дому щодо Ірану та Китаю - двох головних союзників Росії - не стане м'якшою. Це погана новина для Кремля. Ба більше, американський тиск на Тегеран при республіканцях зростатиме. Можливо, аж до спроби зміни режиму.

"Путін, схоже, вважає, що статус лідера ядерної держави заздалегідь забезпечує йому незаперечну перевагу. Але це не так. Крах режиму Асада продемонстрував світу некомпетентність російських спецслужб, які "проґавили" початок наступу повстанців-сунітів", -- констатує автор.

Також він зазначає, що трирічна війна проти України показала відсталість російської економіки, аморфність російського суспільства, неповороткість та некомпетентність корумпованої російської бюрократії, безпорадність російської дипломатії. Якщо Путін зважиться на діалог з Україною, то прийде до столу переговорів помітно слабкішим, ніж раніше. Трамп не топитиме його. Але й присідати перед ним також не буде.

Нагадуємо, що 26 грудня спеціальний пасажирський літак Іл-96-300, який є частиною авіазагону "Росія", здійснив рейси до Нью-Йорка та Вашингтона. 28 грудня він покинув територію Сполучених Штатів. Інформація про осіб, які перебували на борту цього авіалайнера, котрим користуються високопосадовці російського уряду, залишається невідомою.

Читайте також