Політичні новини України та світу

Опонентка Шольца виступає за те, щоб Німеччина вийшла з Євросоюзу та підтримує ідею отримання дешевих енергоресурсів з Росії.

Ультраправа політикиня Аліс Вайдель критикує "соціалістичний" підхід Європейського Союзу.

Аліс Вайдель, потенційна кандидатка на пост канцлера від ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD), висловила різку критику на адресу Європейського Союзу, звинувативши його в руйнуванні автомобільної індустрії Німеччини. Вона також запропонувала повернутися до моделі зони вільної торгівлі в рамках ЄС.

"Ми прагнемо до вільної торгівлі між країнами Європи, але абсолютно не зацікавлені в усій цій бюрократії," - зазначила співлідерка другої найпопулярнішої партії в Німеччині в інтерв'ю Bloomberg TV в Берліні.

За її словами, "соціалістична політика ЄС знищила ринковий механізм у Європі".

Вайдель, яка стала першою в історії представницею AfD, що висунула свою кандидатуру на посаду канцлера, привела в приклад автомобільну індустрію Німеччини. На її думку, ця галузь зазнала "грабунку" внаслідок рішення ЄС заборонити продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2035 року.

"Нам не потрібні всі ці бюрократи, які не мають уявлення про те, що вони роблять, і руйнують нашу основу в Європейському Союзі. Ми не бачимо, що Європейський Союз у його нинішньому стані є інституцією, яка працює добре", - сказала Вайдель.

У рамках своєї передвиборчої програми на позачергових виборах 23 лютого партія AfD виступає за вихід Німеччини з Європейського Союзу та єврозони. Крім того, вона пропонує вжити жорстких заходів проти нелегальних мігрантів, що включає можливість видворення сотень тисяч осіб.

Гасло "Німеччина понад усе" знаходить відгук у багатьох виборцях, стурбованих економічними труднощами в країні. Антиміграційна партія займає друге місце після консервативної опозиції, очолюваної християнськими демократами, і випереджає всі партії, що мають владу, зокрема соціал-демократів під керівництвом канцлера Олафа Шольца.

В інтерв'ю, яке було записане в середу, Вайдель відмовилася називати свою партію "крайньою правою", назвавши її "лібертаріанською" та "консервативною".

Вайдель повідомила, що серед її ключових завдань у разі перемоги на виборах стануть контроль за державними кордонами, зменшення податкового тиску та відновлення ядерної енергетики.

Хоча ймовірність втілення цієї політики є досить низькою, адже інші партії відкинули можливість коаліції з AfD, проте ця партія все ж таки відіграє значну роль у політичних дискусіях у Німеччині, зокрема, наполягаючи на необхідності посилення підходів до міграційної політики.

Партія, яку представляє Вайдель, виступає за відновлення ділових і політичних зв'язків з Росією, вітає повернення Дональда Трампа в Білий дім та закликає припинити будь-яку військову допомогу Україні, аби уникнути "подальшої військової ескалації з боку Заходу".

"Ми маємо великі сподівання на те, що Трамп стане президентом. Я щиро сподіваюся, що він зможе зупинити цю руйнівну війну в Україні, адже європейські держави не лише не бажають, але й не можуть вирішити це питання," - висловила вона.

Підґрунтям для закінчення війни вона вважає перспективу відновлення поставок дешевих енергоносіїв з Росії, особливо природного газу. AfD, яка скептично ставиться до техногенних змін клімату, також виступає за спалювання вугілля для виробництва енергії замість розширення відновлюваних джерел.

Нагадуємо, що дострокові вибори в Німеччині відбудуться 23 лютого. Це рішення було ухвалено після розпаду тривалої коаліції, очолюваної канцлером Олафом Шольцем від соціал-демократів.

Читайте також