Політичні новини України та світу

Скільки державних підприємств функціонує в оборонній промисловості, і які фактори викликають занепокоєння у інвесторів?

Директор Всеукраїнського об'єднання ФРУ Defence Ігор Фоменко поділився інформацією щодо балансу між приватними та державними підприємствами в оборонному секторі, а також зазначив перешкоди, які заважають залученню інвестицій.

Ігор Фоменко поділився цими думками під час круглого столу на тему "Новий етап війни з Росією: Шляхи забезпечення безпеки для України. Внутрішня стратегія стійкості", що проходив 16 грудня в Українському кризовому медіа-центрі.

Станом на сьогодні, з тисячі підприємств оборонного сектору, приблизно 120 є державними, а решта - приватними. В цій сфері працює понад 300 тисяч осіб. Загальний обсяг галузі становить 30 мільярдів доларів. Цю інформацію надав Ігор Фоменко.

Він також підкреслив, що середній рівень завантаження становить приблизно 40% від виробничих потужностей, що відкриває додаткові перспективи для виготовлення обладнання.

Ігор Фоменко зазначив, що термін "державне підприємство" викликає деякі непорозуміння у наших партнерів.

"Вони мають розуміти, як приймаються рішення, яким чином і на який термін призначається керівник, як відбувається контроль. Існуюче "телефонне право" при призначенні директорів не додає привабливості для партнерів. Якщо, наприклад, сьогодні є домовленості з директором, а завтра його раптом замінять, то чи не зміниться політика підприємства", - зауважив він.

За його словами, мають бути відповідні зрозумілі "правила гри" для підприємств, які знаходяться у підпорядкуванні держави та Укроборонпрому, якщо ми думаємо про перспективи розвитку та залучення інвестицій.

Ігор Фоменко підкреслив важливість оперативних рішень для впровадження перспективних технологій, зокрема ракетних комплексів та систем радіоелектронної боротьби. Він зазначив, що для цього необхідно залучати лідерів в галузі технологічних інновацій. Крім того, наголошується на потребі вирішення питань інтелектуальної власності та тиску з боку правоохоронних і контрольних органів на бізнес.

Круглий стіл 16 грудня був присвячений перспективам співпраці фахівців з безпеки та оборони, які об'єднались в Консорціумі оборонної інформації, з державою і суспільством.

"Ми формуємо мережу фахівців, які сприяють суспільству у боротьбі з дезінформацією та підвищенні стійкості. Наша мета — створити незалежний, професійний та непартійний аналітичний центр, який стане корисним як для державних структур, так і для громадськості. Взаємодія між громадськими, державними та приватними установами є необхідною. Це ключовий аспект нашої безпеки", — підкреслив член наглядової ради Консорціуму Микола Княжицький.

Консорціум включає в себе Національний інститут стратегічних досліджень, Інформаційно-консалтингову компанію Defense Express, Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння, а також New Geopolitics Research Network та ряд інших організацій.

Читайте також