Політичні новини України та світу

Ринок праці: попит на спеціалістів повернувся до довоєнних показників, близько 100 тисяч українців змінили свою професійну діяльність.

Запит на професіоналів в Україні повернувся до показників, які спостерігалися до війни, а уряд розпочав реалізацію численних ініціатив з перекваліфікації. У 2025 році передбачено виділення 700 мільйонів євро на навчання ще 180 тисяч громадян України.

Попит на фахівців в Україні досяг довоєнного рівня, і майже 100 000 українців пройшли перенавчання від держави у 2024 році, повідомили у Мінекономіки у вівторок, пише УНН.

Елементи

"Відновлення економіки, яке триває вже другий рік, вимагає висококваліфікованих кадрів, особливо в сфері робітничих професій. Згідно з даними Єдиного порталу вакансій, попит на спеціалістів повернувся до довоєнного рівня. Проте ми стикаємося з проблемою структурного безробіття. У відповідь на це Міністерство економіки спільно з партнерами ініціювало більше десяти програм навчання та перенавчання, що дозволили близько 100 000 українцям здобути нові професії", - підкреслила перша віцепрем'єр-міністерка та міністерка економіки Юлія Свириденко.

Дослідити всі доступні освітні програми можна за цим посиланням. Вони призначені для різних груп населення, включаючи безробітних українців, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та ветеранок, молодь, людей старше 45 років та інші категорії.

У 2025 році, як повідомляється, українці зможуть скористатися ще більшою кількістю освітніх можливостей, серед яких 700 мільйонів євро на програму Skills Alliance, що дозволить перенавчити 180 тисяч людей протягом наступних трьох років. "Зараз уряд активно розробляє механізм впровадження цієї програми", - зазначили в Міністерстві економіки.

У 2024 році уряд вирішив розширити програму ваучерів, збільшивши кількість доступних професій до 155. Крім того, було введено спеціальні ваучери для жінок, які бажають отримати професії, традиційно зайняті чоловіками. "Ми плануємо розширити коло отримувачів ваучерів, які на даний момент охоплюють людей старше 45 років, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю. Відповідний законопроєкт вже перебуває на розгляді у Верховній Раді", - повідомили в Міністерстві економіки.

Бізнес опитають про потребу в кадрах: серед досліджуваного - попит на дистанційку і найм ветеранів та пенсіонерів27 груд. 2024, 10:09 * 13334 перегляди

Свириденко також повідомила, що у 2024 році Мінекономіки напрацювало проєкт нового Трудового кодексу, який очікує схвалення у парламенті.

"У проєкті закону ми впроваджуємо 8 видів трудових договорів, зокрема щодо надомної, дистанційної роботи. Проєкт закону посилює спроможність людей з інвалідністю та сприятиме подоланню гендерного розриву в оплаті праці, коли жінки на аналогічних із чоловіками посадах отримують менше. Загалом трансформує підходи так, аби вони відповідали викликам сьогодення, а не радянським рудиментам. Цьогоріч наша команда провела десятки зустрічей із представниками громадянського суспільства, бізнесу, міжнародних організацій, аби спільно доопрацювати проєкт закону так, аби він відповідав запиту як працівників, так і роботодавців", - зазначила Свириденко.

Парламент прийняв поправки до Трудового кодексу, що стосуються угод з працівниками в ситуаціях, коли відбувається передача бізнесу. 25 квітня 2024 року, 09:39 * 19281 перегляд

Ще один напрямок для покращення ситуації на ринку праці - створення нових робочих місць. Цьому, як зазначається, сприяє політика "Зроблено в Україні". Також у 2024 році уряд запустив пілотний проєкт Create Ukraine, що допомагає талановитим українцям повернутися додому для роботи в урядових проєктах.

За інформацією міністерки економіки, у наступному році відомство планує продовжити реалізацію цих ініціатив та зосередитися на впровадженні нових проєктів.

Читайте також