Путін святкує успіх: які угоди вдалося досягти Росії з новим урядом Сирії
В даний момент активізувалися переговори щодо можливого тривалого перебування російських військових у військово-морському порту Тартус та на авіабазі Хмеймім. Наразі ці переговори складаються для Кремля досить сприятливо. Як повідомляє портал "Коментарі", джерела, близькі до видання Bloomberg, розкрили цю інформацію, посилаючись на ситуацію в Москві, Європі та на Близькому Сході.
Конфлікт у Сирії
Зазначається, міністерство оборони в Москві вважає, що у нього є неофіційна домовленість із "Хайят Тахрір Аш-Шам"про те, що міністерство оборони може залишатися на сирійських базах, зазначив співрозмовник у Росії. Проте ситуація може змінитися в умовах нестабільності в Сирії.
Військово-морська база виступає як єдиний російський хаб у Середземному морі. Її аеродром слугує для підтримки російських операцій з безпеки в Африці, дозволяючи країні здійснювати політичний та економічний вплив, а також відновлювати частину свого авторитету на континенті, який нагадує про часи Холодної війни.
Читайте також на порталі "Коментарі": повалення режиму Башара Асада в Сирії стало однією з найбільших геополітичних поразок для кремлівського лідера Путіна за час його правління. Про це інформує видання The New York Times. В Інституті вивчення війни також акцентують на стратегічному фіаско Москви. Чи дійсно у Путіна стався свій "афганський сценарій", коли російські війська змушені покидати Сирію? Чи можна вважати це серйозним геополітичним ударом для Росії? З цими запитаннями редакція "Коментарів" звернулася до експертів.
Видання "Коментарі" також повідомило, що Іран, який нещодавно втратив свого важливого союзника в Сирії — Башара Асада, почав налагоджувати безпосередній контакт з членами нової правлячої коаліції в Дамаску. Цю інформацію надає "Reuters".
Згідно з інформацією, отриманою з авторитетних джерел, засоби масової інформації повідомляють, що Тегеран прагне уникнути ізоляції у зв’язку з формуванням нового уряду в Сирії та зберегти свої позиції в регіоні.