Путін прагне замаскувати економічні труднощі Росії, використовуючи маніпуляції з інформацією, стверджують у ISW.
Як повідомляє Укрінформ, ця інформація міститься у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики відзначають, що Путін описав російську економіку як "стабільну та надійну", проте визнав, що інфляція досягла позначки 9,2-9,3%. Він також поклав відповідальність за це на діяльність Центрального банку.
"Путін висловив припущення, що Центральний банк Росії не зовсім коректно встановив процентні ставки, зауваживши, що економічна стратегія уряду має певні недоліки. Це, ймовірно, може бути спробою знайти винного за зростання ставок та інфляційних процесів в особі іншого чиновника," - зазначено у звіті.
У звіті йдеться про те, що Центральний банк Росії нещодавно висловив прогнози щодо зростання валового внутрішнього продукту країни в межах 0,5-1,5% на 2025 рік. На поточний момент відсоткова ставка в Росії складає 21%, а представники уряду припускають, що вона може підвищитися до 23% після засідання Центробанку, запланованого на 20 грудня.
Путін підкреслив, що Росія є потужною країною, яка, за останні два-три роки з моменту повномасштабного вторгнення в Україну, лише зміцнила свої позиції та набула більшої незалежності.
"Путін стверджував, що Росія здатна "впевнено стояти на власних ногах" з точки зору своєї економіки, і зазначив, що країна залишається одним з головних світових експортерів продовольства, забувши при цьому згадати про продовження незаконного експорту Росією вкраденого зерна з тимчасово окупованої території України", - додають аналітики.
Вони вважають, що таким чином Путін намагається відволікти росіян від економічних та інших наслідків війни в Україні, не бажаючи визнавати вплив західних санкцій, які тиснуть на російську економіку.
Згідно з інформацією від Укрінформ, 19 грудня журнал The Economist опублікував дані, що свідчать про те, що українська економіка наразі на 25% менша в порівнянні з 2021 роком. Однак вперше з моменту початку повномасштабної агресії Росії вона демонструє кращі результати, ніж російська, за кількома важливими показниками.