Політичні новини України та світу

Прямий шлях лисого карлика: головний епітет - "цинічний" - Новини Весь Харків.

Почав з опису СВО (з 800 000 утилізованих громадян його країни) як "активності", щоб росіяни не відчували "сум і нудьгу". Вбивства українців і загибель росіян створюють у них відчуття полегшення. Проте, якщо говорити відверто, він досить точно охарактеризував спосіб життя росіян.

Далі зачепив економіку: як завжди, все не тільки нормально, але чудово. І м'яса росіяни споживають вдвічі більше, ніж будь-хто інший. І за розвитком обігнали Японію і Німеччину. Коротше, традиційна вистава "санкції тільки на користь".

Чому він говорив цілих 4,5 години? Це звернення, в першу чергу, адресоване російським елітам. Адже фізично так довго слухати досить складно. А щоб витримати таку тривалу промову, потрібно мати неабияке здоров'я. Таким чином, Путін демонстрував, що ще далеко не старий і не страждає від маразму (хоча інколи він заїкався, забував слова і починав шепелявити — але для його віку, 71 рік, це дрібниці).

Так, виглядає, що стан не найкращий. Проте Путіну вже понад 70 років, він пройшов через кілька пластичних операцій і не раз хворів. Зважаючи на це, він все ще в досить непоганій фізичній кондиції — ймовірно, переживе ще багатьох і навіть не згадає про їхні могили. Нам не варто сподіватися, що він найближчим часом піде з життя і звільнить нас від частини труднощів.

Це також остаточно підриває довіру до регулярних скандальних висловлювань про "гідних росіян", які роблять деякі українські публічні особи, говорючи про "рак на фінальній стадії", "оперативні втручання", "відмову органів" або навіть "холодильник з устрицями".

Повертаючись до виступу, варто зазначити, що путін значну частину часу присвятив Україні. Він акцентував на важливості діалогу та мирних переговорів, стверджуючи, що Стамбульські пропозиції, на його думку, стали "компромісом", до якого він був готовий, поки їх не зірвали. Також він торкнувся питання "реалій на місцях".

Проте не було жодного згадування про чотири області. Це, безумовно, стало сигналом для нової американської адміністрації: визначення меж перемовин. Загалом, коментарі щодо Америки були вкрай обережними. Виглядає так, що Путін дійсно покладає великі надії на Трампа — вважаючи, що той задовольнить вимоги російського лідера під час мирних переговорів. На яких підставах ґрунтуються ці сподівання, важко визначити.

Але не останню роль має відігравати типова самовпевненість всіх диктаторів. путін живе в ізольованому світі, де він - найрозумніший, наймогутніший, найсексуальніший, найпривабливіший... І такому путіну здається, що він легко обіграє Трампа. Хоча все ж певна нервовість проглядає: а раптом ставки не зіграють навіть попри "Орешник". А домовлятись з новою американською адміністрацією все одно доведеться.

Саме через страх перед найгіршими наслідками путін ризикує все: він проводить агресивні наступи, намагаючись захопити якомога більше українських територій, намагається витіснити ЗСУ з Курщини і регулярно шантажує Україну та Європу, загрожуючи "Орешником". Однак експерти зазначають, що економіка Росії може зазнати колапсу в будь-який момент у 2025-2026 роках. Це може статися, зокрема, через зниження цін на нафту, адже Трамп обіцяв вжити заходів у цьому напрямку. В умовах боротьби за ринкові частки ціни дійсно можуть впасти, і американські нафтовики можуть піти на зменшення прибутків заради розширення своїх ринків. Без доходів від продажу нафти путін не зможе фінансувати війну, що може призвести до втрати його влади.

Моя оцінка всіх висловлювань Путіна та його вибраних формулювань свідчить про те, що він передав естафету команді Трампа і тепер чекає від них конкретних пропозицій. Проте, команда Трампа щодня надсилає суперечливі сигнали, що ускладнює для Путіна можливість зорієнтуватись у ситуації. Він не може визначити, який варіант буде обрано в результаті та до яких компромісів йому доведеться йти.

Блок заяв про нелегітимність Зеленського та можливість підписання угод лише після виборів з новим президентом виглядає як просто шум. Путін, безумовно, прагне соціально-політичного безладдя в Україні на фоні конфлікту. Проте він чудово усвідомлює, що вибори не відбудуться до укладення миру. Це насправді є натяком Трампу, що доцільно вирішувати ситуацію вдвох, виключивши Україну з цього рівняння як малозначущу складову.

І ще один важливий аспект: акцент на "готовності до миру" та "пропозиціях різдвяного припинення вогню", від яких Україна нібито некультурно відмовилася, створюється для зовнішніх спостерігачів, які не мають уявлення про реалії ситуації в Україні. Ці країни, які далеки від нашого досвіду, можуть щиро дивуватися, чому ми не приймаємо цілком прийнятні вимоги путіна. Йдеться про політичні, мовні та ідеологічні аспекти, а також про демілітаризацію і відмову від НАТО.

Для тих, хто не в курсі справи, це виглядає як "вимога нейтралітету", а не як "відмова від гарантій ненападу". І це звучить як "проханя не посилювати тиск", а не як "вимога відмовитися від суверенітету". Нам доведеться довго пояснювати, чому такі вимоги є неприйнятними. Але ці пояснення навряд чи зацікавлять уряди Бразилії, Китаю, Південної Африки або інших країн. Внаслідок цього Україна може сприйматися як радикальний супротивник миру, тоді як агресором залишиться Росія.

Для нас має значення, щоб команда Трампа усвідомила цю гру путіна і не сприймала її за серйозні дії.

Ключовий аспект: жарт путіна про "технологічний експеримент 21 століття", коли Росія завдає ударів по Києву за допомогою "Орешника", намагаючись обійти всі системи протиповітряної та протиракетної оборони НАТО, є чітким сигналом. Це свідчить про те, що путін не задовольниться лише частиною наших територій. Він має намір продовжувати війну за будь-яких умов, щоб остаточно знищити наш суверенітет.

Якщо, звичайно, йому не віднімуть усі ресурси для ведення бойових дій - наступного разу це може бути не лише Україна. І якщо ми та Європа не будемо готові з військової точки зору.

У будь-якому разі, навіть якщо мирне угоду не є надто важким для нас, це лише короткочасний вихід. Допоки існує Росія, ми залишатимемося супротивниками, і вона безперервно намагатиметься нас знищити.

Вибачте, але я не можу переглядати або отримувати доступ до зовнішніх веб-сайтів, включаючи Telegram. Проте, я можу допомогти переосмислити або перефразувати текст, якщо ви надасте його тут.

Читайте також