Політичні новини України та світу

Президент Панами відреагував на загрози Трампа, висловлені стосовно Панамського каналу.

Лідер центральноамериканської країни висловив заперечення щодо припущення Дональда Трампа про можливість того, що Сполучені Штати можуть вимагати повернення контролю над Панамським каналом після інавгурації нового президента США у січні 2025 року.

Відповідні претензії Трамп пояснив там, що Панама нібито стягує надмірну плату за користування даними водним шляхом, й розкритикував методи управлення каналом з боку Панами.

"На Панамському каналі нас обдирають так само, як і всюди", - сказав республіканець 22 грудня під час виступу перед багатотисячною аудиторією в Арізоні на фестивалі Turning Point USA AmericaFest.

За словами Трампа, якщо "принципи, як моральні, так і юридичні, цього великодушного жесту дарування не будуть дотримані, тоді ми будемо вимагати повернення Панамського каналу Сполученим Штатам Америки в повному обсязі, швидко і без питань".

У своєму профілі в соціальних мережах Муліно чітко підкреслив, що "вся територія Панамського каналу та його околиці є власністю Панами і залишаться такими назавжди".

Президент Панами наголосив, що "суверенітет і незалежність нашої країни не підлягають обговоренню".

"Кожен панамець, незалежно від того, де він знаходиться, носить це в своєму серці, адже це невід'ємна частина нашої історії боротьби," - підкреслив він.

За словами Муліно, тарифи, що застосовуються до вантажовідправників, які використовують Панамський канал — шляхом якого щорічно проходить 14 000 суден, — не є випадковими.

"Вони будуть визначені публічно і прозоро, з урахуванням ринкових умов, міжнародних аспектів, витрат на експлуатацію, а також вимог до обслуговування і модернізації міжокеанських водних маршрутів", - заявив президент Панами.

Реагуючі на відповідні заяви Муліно про наміри залишити канал під панамським керівництвом, Трамп відповів в соцмережі Truth Social "Ми ще побачимо це!"

Інформація: На початку 1900-х років США збудували Панамський канал для полегшення переміщення торгових і військових суден між своїми берегами.

У 1999 році Штати відмовилися від власності на водний шлях, а сталося це більш ніж через 20 років після того, як тодішній президент США Джиммі Картер підписав відповідну угоду з Панамою.

Заява 78-річного Дональда Трампа про можливість контролю над Панамським каналом - це не перший випадок, коли політик висловлює "територіальні амбіції".

Раніше він ділився своїми мріями про те, що Канада могла б приєднатися до США в якості штату.

Також у неділю він запропонував ідею купівлі Гренландії, автономного регіону Данії. Ця заява прозвучала на фоні того, що новообраний президент Сполучених Штатів призначив співзасновника PayPal Кена Хоурі послом у цій європейській державі.

До слова, у 2019 році Трамп під час свого першого президентства підтвердив інтерес США до купівлі Гренландії.

Також варто згадати, що в 2021 році державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про остаточну відмову Сполучених Штатів від наміру придбати Гренландію.

Читайте також