Неприємні новини. Юрій Бойко, герой України, — це далеко не найбільша проблема, яку можна зустріти в TikTok.
Приємний несподіваний момент для тих, хто обожнює залишатися в своїй комфортній зоні!
Зазвичай, коли Антоніна переглядає TikTok, її вражають незвичайні "шестигранні" погляди на контент, адже проросійська пропаганда тут буквально заполонює простір. Часто на безневинних акаунтах публікуються різноманітні маніпуляції, які не мають жодного стосунку до політики. Наприклад, ви натрапляєте на жінку, яка демонструє своє життя в селі: як вона доглядає за свинями, коровами і буряками. І раптом – сюрприз! – вона починає розповідати про ситуацію на фронті, обговорює бусифікацію чи розмірковує про зубожіння та плани Трампа після його інавгурації.
А після цього - знову про ріпчасту цибулю.
Давайте поговоримо про Бойка. Він нещодавно створив свій акаунт у ТікТок і вже встиг опублікувати всього 14 відео. Ще тиждень тому на нього звернули увагу журналісти з "Голки", але справжній резонанс виник лише на останніх вихідних. У моїй стрічці тепер тільки й розмов про Бойка. А також про Клопотенка та Галімова, які активно демонструють своє "кухарське мистецтво" в трапезній Лаври. Читати їхні публікації – справжнє задоволення, очі просто розбігаються!
Як на мене, Бойко-тіктокер не справив на Антоніну особливого враження, адже його образ у цій соціальній мережі виглядає досить звично та очікувано. Ну, звісно, що Бойко в TikTok — а де ж йому ще бути? Особливо зважаючи на те, що його активна діяльність у просуванні розпочалася вже давно. Наш колега Олександр Морський детально розглянув його недавні виступи на різних платформах.
Це, як ви, напевно, знаєте, досить показова ситуація в оточенні. Якщо ви не спостерігаєте певні процеси, це ще не означає, що вони не відбуваються. У цьому контексті мене завжди дивували звинувачення на кшталт: "Навіщо ви звертаєте увагу на це неподобство та популяризуєте його?". Дійсно, може, варто просто ігнорувати негатив і не впускати його у свій комфортний простір. Але з такою логікою можна закрити усі редакції журналістів-розслідувачів, які "поширюють бруд".
Юрій Бойко звертається до своєї аудиторії, повторюючи знайомі тези про російськомовних військових та грантоїдів, які, на його думку, "довели країну до краю". Він запевняє, що в Україні немає дискримінації жінок, розповідає про "переслідування" російської церкви та зростання цін на продукти. Як Герой України (на випадок, якщо хтось забув про це його звання), під драматичну чи пафосну музику він багато говорить про соціальні проблеми, обіцяючи різноманітні здобутки, такі як справедливі ціни, робочі місця для переселенців та компенсацію витрат на їх житло. Особливу увагу він приділяє саме переселенцям.
Ну і, звичайно, монументи! Радикали руйнують пам'ятники та змінюють назви вулиць! І, за його словами, ці акти беззаконня та насильства відштовхують людей, які дедалі більше підтримують Бойка та його соратників.
Владу Бойко обговорюють, але з обережністю. Це більше схоже на доброзичливі зауваження. Наче кажуть: "Зверніть увагу на цю проблему". Влада у відповідь також робить м’який "укус".
А ось на кого підписаний наш нинішній герой (Тимошенко несправжня).
Давайте зазирнемо на сторінку Дмитра Разумкова. Він також планує участь у виборах, і вже циркулюють різні чутки. Зокрема, говорять про можливий вступ Анастасії Приходько до його команди, після її нещодавнього інтерв'ю у Наташі Влащенко. Проте ми з Антоніною не поділяємо цього оптимізму, адже потрібно бути зовсім не в собі, щоб співпрацювати з Приходько, враховуючи її попередні невдачі в політиці і певні проблеми з контролем емоцій.
Розумков, на відміну від Бойка, розгромлює "Слуг народу" з усіх боків – емоційно, гучно, з активним використанням жестів та міміки. Так, як навчають на заняттях з політичного маркетингу. Підозрюю, що він черпає натхнення з ТікТоку. Нагадаю, що саме він привів цих людей у політику, і тепер зізнається, що почувається через це незручно. Водночас він хвалиться своїми навичками політтехнолога та здатністю створити популярну та дієву політичну силу. Так, пане Дмитре, ми це бачимо.
Аудиторія Дмитра Разумкова значно перевищує кількість підписників Юрія Бойка. У Героя України не набереться й трьох тисяч, тоді як у Разумкова – 435 тисяч. Якщо проаналізувати відео останнього, можна помітити, що вони базуються на популістських ідеях та рішучій критиці чинної влади. Як і Бойко, він акцентує увагу на комунікації з українцями, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Крім того, він активно піднімає питання мобілізації жінок та молоді, що досягла 18-річного віку.
Підпис Бойка також належить Вадиму Карасьову, відомому шанувальнику заборонених проросійських телеканалів. У його акаунті немає політичних тем, проте присутні глибокі філософські роздуми та постійні зміни візуальних образів.
Бойко та Дмитро Співак, відомий проросійський політик, ведучий та борець з американськими біолабораторіями, потрапили під приціл нашої дослідниці Юлії Лавришин. Вона вивчила, як змінилася риторика цього персонажа після початку повномасштабної війни. Коротко кажучи, він визнав Росію агресором, проте його пропаганда проросійських наративів залишається незмінною.
У Співака 162 тисячі підписників. Тепер він став патріотом - прикріпив жовто-синій прапор до шафи. Проте від своєї пристрасті до лабораторій він не зміг відмовитися.
У своєму ТікТок-акаунті співак зосередив увагу на міжнародних політичних темах. Проте іноді допускає помилки. Наприклад, він так і не навчився правильно вимовляти ім'я Такера Карлсона, називаючи його Таркером.
Ось вам ще один жарт від Співака. Слухайте уважно, адже його гумор може вас приголомшити!
Співак розповідає, чому Росію неможливо виключити з перемовин (зокрема через ядерну міць), лякає усілякими проблемами в близькому майбутньому і твердить, аби ми забули про НАТО.
Їдем далі. Серед підписок Бойка - акаунт Віталія Дикого. Тут - ціла жменя діамантів. Віталій викладає уривки зі своїх інтерв'ю. Перелік гостей є абсолютно сомодостатнім і не потребує коментарів: Вадим Карасьов, Михайло Чаплига, Андрій Пальчевський, Геннадій Балашов, Ігор Мосейчук, Сергій Любарський, Андрій Вігірінський, Дмитро Співак, Сергій Гайдай, Костянтин Бондаренко. Всі вони ходять до Віталія по колу.
Нещодавно ми обговорювали Гайдая та Любарського у зв'язку з їхньою перепалкою з Віталієм Портниковим. Хоча це і виглядало як конфлікт, Портников практично не звернув на це уваги.
Нагадаю, що американський блогер Сергій Любарський намагався спровокувати журналіста, запрошуючи його на дебати. Цю ініціативу підкріпив Гайдай, опублікувавши кілька дописів, які викликали активні дискусії. Джерела Антоніни (адже Антоніна — серйозна особа з надійними контактами) вважають, що ці двоє, разом із іншими персонажами, мають на меті привернути увагу до Любарського і його ютуб-каналу ProUA. Кажуть, що вони планують створити власну партію з девізом "ми за мир і подібні цінності". На каналі також з'являються Роман Безсмертний, Марія Берлінська, Остап Дроздов, Дмитро Добродомов і Надія Савченко. Як вам така компанія? Ми в редакції нервово переглядаємося. Нещодавно Любарський також з'явився у ТікТоці Віталія Дикого.
А тепер про десерт. Бойко також є частиною проєкту "Да єто так". Цей проект, створений Максом Назаровим, функціонував на YouTube, поки в квітні цього року його не заблокували в Україні. Це сталося разом із закриттям каналу "Вишка".
Тепер Назар активно веде свій блог на ТікТок, де його аудиторія налічує 164 тисячі підписників. У своїх відео він використовує мікрофон і проводить опитування на вулицях, залишаючись за кадром. Теми, які він піднімає, включають питання мови (зокрема, можливу заборону на спілкування російською), критику дій влади (такі як мобілізація), і дискусії про "війну до останнього українця", а також чи є реальна альтернатива Володимиру Зеленському. На останнє запитання майже всі респонденти однозначно відповідають: "такої альтернативи немає". Автори також піднімають питання про перейменування вулиць, на що більшість опитаних виявляють негативне ставлення. Крім того, вони обговорюють демографічні виклики, подібно до думок, висловлених Бойком та Співаком.
Це лише кілька каналів, які мають досить значну аудиторію. А у ТікТоку їх існує сотні. Від публічних особистостей з відверто проросійським іміджем до милих "матусь двох малюків". Тож, мої друзі, раптове і загальне усвідомлення з акаунтом Юрія Бойка — це всього лише верхівка айсберга. Тому зверніть увагу на дідуся Панаса, який має щось важливе вам сказати, але вирішив промовчати.
Заголовне зображення: Євгеній Завгородній