Подарунок для працівників і керівництва: науковці поділилися перевагами дистанційної зайнятості.
Вигорання на роботі досить часто зустрічається в сучасному, швидко поточному світі з його ритмом. Однак нещодавня пандемія внесла своє коригування в цей процес, можливо подарувавши людству важливий і потрібний інструмент боротьби з ним.
Вигорання залишається актуальною проблемою для численних працівників, і новітні дослідження свідчать про те, що з 2023 року ситуація не покращилася. Згідно зі звітом Boston Consulting Group, опублікованим у червні 2024 року, 52% канадців стикаються з вигоранням. Додатково, в дослідженні Mental Health Research Canada зазначається, що 24% працівників відчувають вигорання "переважно" або "постійно", тоді як 42% відзначають, що стикаються з цим "іноді". Проте на допомогу прийшли несподівані рішення, і частково це можна пояснити наслідками глобального карантину, зазначає видання The Conversation.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Лише 9% працівників заявляють, що ніколи не відчувають вигорання. Основними чинниками цього явища є організаційні вимоги, велике робоче навантаження та емоційне виснаження, що вказує на те, що проблема полягає не стільки в індивідуальних рисах, скільки в системних недоліках на робочому місці. Обговорення теми вигорання активізувалися на платформах відгуків про роботодавців, таких як Glassdoor, де зафіксовано зростання згадок про це явище на 44% з 2020 року. Цей тренд відображає зростаюче незадоволення співробітників та їх прагнення до впровадження рішень, таких як віддалена робота, для зменшення стресу, зазначає Клодін Манген, професорка РБК з відповідальних організацій в Університеті Конкордія.
Дослідження вказують на те, що гнучкий графік та можливість віддаленої роботи можуть зменшити ризик вигорання, завдяки наданню більшої самостійності і поліпшенню балансу між професійним і особистим життям. Згідно з аналітичним звітом Boston Consulting Group, працівники, які працюють дистанційно, заощаджують більше години на день, оскільки їм не потрібно витрачати час на дорогу до офісу. При цьому економія часу варіюється залежно від міста: мешканці Торонто витрачають на дорогу 72 хвилини, у Монреалі – 64 хвилини, а у Ванкувері – 60 хвилин. Віддалена робота також є особливо вигідною для батьків, зокрема для жінок, які в середньому витрачають на 24 хвилини менше на щоденну підготовку в порівнянні з тими, хто працює в офісі.
Така робота дає змогу людям ефективніше справлятися з обов'язками по догляду за дітьми, звільняючи батькам 1,2 додаткових години. Ці додаткові години дуже важливі для зниження стресу і вигорання серед тих, хто доглядає за дітьми, особливо в умовах, коли на жінок, як і раніше, лягає непропорційно велика частка сімейних обов'язків. Така гнучкість дає змогу батькам координувати особисті графіки, покращуючи їхню здатність поєднувати сімейні та професійні обов'язки.
Переваги дистанційної роботи також поширюються на людей з інвалідністю – цю категорію часто не забезпечують відповідними умовами праці, зазначає Манген. За даними Статистичного управління Канади за 2022 рік, 35,4% канадців з обмеженими можливостями зазначили, що їм потрібні адаптації на робочому місці, при цьому дистанційна робота є однією з найчастіше незадоволених потреб (10,9%). Відсутність таких адаптацій призводить до емоційного виснаження та стресу у співробітників з інвалідністю, які змушені працювати в умовах, що не відповідають їхнім потребам.
Робочі середовища, які очолюють особи з обмеженими можливостями, зазвичай пропонують більшу гнучкість, включаючи можливість віддаленої роботи. Організації, що не готові переходити на віддалені чи гібридні формати, можуть зіткнутися з труднощами у збереженні талановитих співробітників. Дослідження, опубліковане в журналі Nature, показало, що гібридні моделі роботи демонструють таку ж продуктивність, як і традиційні варіанти з фізичною присутністю, при цьому сприяючи підвищенню задоволеності працівників та зниженню рівня плинності кадрів. Особливо вигідні ці схеми для жінок та тих, кому потрібно витрачати багато часу на дорогу до роботи.
У дослідженні Всесвітнього економічного форуму підкреслюється, що автономність, благополуччя і продуктивність взаємопов'язані, тому політика гнучкої праці стає дедалі важливішою для підтримки здорової робочої сили. Роботодавці, які впроваджують гібридні та віддалені варіанти, можуть створити здоровіші та справедливіші робочі місця, борючись із кризою вигорання і зберігаючи при цьому операційну ефективність.
Раніше Фокус повідомляв про дослідження, в яких вчені виявили, як емоція гніву може негативно впливати на стан нашого серця. Щодня ми переживаємо різноманітні емоції — від щастя до агресії — часто не задумуючись про їхній вплив на наше фізичне благополуччя. Проте науковці запевняють, що одна з емоцій може завдати серйозної шкоди нашому здоров'ю.
Також Фокус повідомляв про новий метод управління негативними емоціями, який був відкритий завдяки дослідженням вчених з Університету Нагої в Японії.