Нові призначення в американській адміністрації. "Імовірність, що Трамп відмовиться від підтримки України, суттєво знижується" - Політика | Експрес онлайн
Зображення з профілю Кіта Келлога на Facebook.
Дональд Трамп оголосив про свій вибір на посаду спеціального представника з питань України та Росії. Цю роль займе відставний генерал Кіт Келлог. Як зазначив Трамп, Келлог має багатий досвід у військовій та бізнесовій сферах. "Спільно ми створимо мир на основі сили і повернемо безпеку Америці та всьому світу", -- підкреслив наступник Джо Байдена.
-- На тлі іноді екзотичних кадрових призначень Дональда Трампа призначення Кіта Келлога доволі пристойне, -- вважає експерт-міжнародник Сергій Таран. -- Адже Келлог -- фаховий дипломат, військовий, який має досвід роботи у президентських адміністраціях, брав участь у в'єтнамській війні. Нині він працює у протрампівському мозковому центрі America First Policy Institute, що розробляв пропозиції щодо закінчення війни в Україні. Келлог добре розуміє, як побудований світ і як працює традиційна політика у сфері безпеки.
Кіт Келлог обіймав посаду керівника апарату Ради національної безпеки Білого дому під час попереднього терміну президентства Трампа, а також був радником з національної безпеки для віцепрезидента Майка Пенса, -- зазначає кандидат політичних наук Станіслав Желіховський. -- Він має глибоке розуміння сучасних реалій та здатен приймати оперативні рішення, які можуть виявитися корисними для нас.
-- Якої політики Келлога щодо України та Росії варто чекати? Кажуть, він є "яструбом" щодо Москви і критикував Байдена за обмеження військової допомоги Києву...
С. Таран:
Кіт Келлог буде відстоювати ключову концепцію, що пов'язана з трампістським підходом до війни між Росією та Україною, яка неофіційно була висловлена понад рік тому. Йдеться про замороження конфлікту, яке передбачає тиск на Україну та Росію для початку переговорів, потенційно з залученням посередників.
Для стимулювання діалогу з Росією, ймовірно, буде запропоновано поступове послаблення санкцій. Водночас Україні обіцяють підвищення військових можливостей як захист від потенційної нової російської агресії. Найбільш невтішним аспектом цього плану є затримка процесу вступу України до НАТО. Це є основним сценарієм. Очевидно, що Україні доведеться пройти через складні дипломатичні переговори з усіма учасниками та зіштовхнутися з посиленням тиску з боку Росії – Путін продовжить підвищувати ставки до останнього. Проте ймовірність того, що Трамп відмовить Україні, значно зменшилася.
С. Желіховський:
Келлог виявляє підтримку Дональду Трампу та діятиме в інтересах Сполучених Штатів і західних країн. Якщо наші цілі співпадатимуть з американськими, це створить можливість для завершення конфлікту. Київ готовий до компромісів, але не тих, які суттєво ослаблять нашу державу. Ми повинні наполягати на отриманні гарантій безпеки та на присутності місії, що контролюватиме лінію розмежування. Також варто домагатися, щоб мораторій на наше вступ до НАТО не став остаточним, а перспективи інтеграції до вільного світу, зокрема членство в ЄС, залишалися актуальними.
Треба розуміти, що у контексті мирного врегулювання звучатимуть різні пропозиції і контрпропозиції з обох сторін. Який саме буде вироблено алгоритм, важко сказати. Можливо, Україні запропонують якийсь новий мирний план.