Політичні новини України та світу

Оголошено 11 тем, які батькам слід уникати в розмовах на присутності дітей.

Відзначається, що такі бесіди можуть здаватися корисними, проте насправді вони позбавляють дітей справжнього щастя.

Багато людей зустрічалися з батьками, які використовували досить "нестандартні" підходи до виховання своїх дітей. Від відмови в придбанні необхідних речей до покарання у вигляді ударів по руках – багато хто добре обізнаний з цими спірними методами виховання "сильних особистостей".

Видання Your tango з'ясувало, що не можна обговорювати при дітях, щоб вони виросли щасливими.

Дослідження, яке було опубліковане в журналі "Youth and Adolescence", виявило наявність взаємозв'язку між фінансовим стресом у батьків та проблемною поведінкою підлітків. Вчені також підкреслили, що цей зв'язок, ймовірно, зумовлений депресивними симптомами у батьків та їхнім стилем виховання.

Батьки, які відкрито виявляють ознаки стресу або депресії через фінансові труднощі, можуть підвищити рівень тривоги у своїх дітей, що, в свою чергу, негативно позначиться на їхній поведінці.

Багато дітей можуть бути чутливими до подібних аспектів. В одному з досліджень, представлених у Journal of Youth and Adolescence, зазначається, що навіть батьки, які висловлювали підтримку щодо контролю ваги та форм, мали негативний вплив на хлопчиків і дівчаток.

Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Social and Personal Relationships, засвідчило, що навіть незначні форми несприятливих ситуацій негативно впливають на дітей. Зокрема, дослідження, в якому взяли участь 99 дітей, показало, що дрібніші форми неприязні, такі як батьківські конфлікти, впливають на здатність дітей обробляти свої емоції, особливо сором'язливих дітей.

Розповідати про розчарування або стрес, пов'язаний з роботою, дітям не варто, оскільки це може навантажити їх дорослими проблемами, з якими вони не в змозі впоратися. Обговорення подібних стресів тільки зробить їхню дитину більш сприйнятливою до стресу, що негативно позначиться на її психічному здоров'ї.

Одне з досліджень, опубліковане в книзі "Міжнародна енциклопедія соціальних і поведінкових наук", показало, що переконання батьків щодо фізичних можливостей їхніх дітей можуть сильно впливати на їхню мотивацію та участь.

Ураховуючи, як важливі їхні висловлювання, батьки повинні проявляти особливу обережність, коли обговорюють сімейні конфлікти зі своїми нащадками. На жаль, реакція дітей може непомітно змінитися внаслідок тієї інформації, яку вони отримують.

Батькам варто уникати порівняння своїх дітей із іншими, оскільки це може негативно вплинути на їхню самооцінку та викликати почуття неповноцінності.

Професор психології Ванесса ЛоБуе зазначила, що результати досліджень свідчать про те, що позитивне ставлення до правдивих висловлювань може значно підвищити ймовірність відкритості та чесності дітей у спілкуванні з батьками. Зокрема, у дослідженні, проведеному в 2017 році, було виявлено, що діти, які сподіваються на позитивні наслідки за чесність, частіше готові говорити правду.

Багато батьків у певний момент свого життя вчиняли помилку, негативно висловлюючись про інших. Це формує у дітей упереджене ставлення до випадкових людей, які, можливо, просто переживають важкий день. Як наслідок, ці діти, ймовірно, виростуть і також почнуть погано говорити про інших, що призведе до руйнування їхніх дружніх зв’язків, адже люди поступово віддаляються від осудливих висловлювань.

Попри те, що батьки можуть вважати, що обговорення політичних питань є корисним для їхніх дітей, насправді це може призвести до негативних наслідків для них.

По-перше, діти люблять повторювати те, що говорять їхні батьки, перед однокласниками або вчителями, що може спричинити напруженість у шкільному житті.

По-друге, коли відбуваються травмувальні події, дорослим буває важко з ними впоратися, а дитині тим паче. Найімовірніше, дитина відчуватиме дедалі більший стрес, що призведе до вигорання і навіть депресії.

В статті, опублікованій у журналі Stress and Health, зазначається, що навіть просте слухання розповідей про минулі травми може мати непрямий вплив на особистість, викликаючи емоційний дискомфорт. Це пов'язано з тим, що травматичний досвід спотворює сприйняття світу як справедливого, що, в свою чергу, позбавляє людей відчуття безпеки.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Journal of Personality and Social Psychology, позитивне і тепле ставлення батьків має безпосередній вплив на добробут їхніх дітей. Науковці з'ясували, що батьківська підтримка, контроль та навіть наявність батька сприяють підвищенню самооцінки у дітей. Навпаки, їх відсутність може призвести до її зниження. Таким чином, якщо батьки прагнуть виховати впевнених у собі дітей, їм варто уникати негативних висловлювань.

Багато людей, ймовірно, зростали, слухаючи розповіді про жертви, на які йшли їхні батьки, щоб досягти того місця, де вони зараз перебувають. Оглядаючись у минуле, вони можуть згадувати ці моменти з певною образою, відчуваючи, що батьки часто ставилися до них з недооціненням і дріб'язковістю. Це може призвести до руйнування колись міцних стосунків між поколіннями, адже діти можуть почати відчувати, що не можуть ділитися своїми переживаннями з батьками.

Читайте також