Найбільша кількість проєктів реалізується в сфері оборонно-промислового комплексу.
Україна і Німеччина встановили амбітний план для зміцнення співпраці в різних галузях.
Основними аспектами робочого візиту Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля до Німеччини стали інвестиції, посилення військової підтримки, процес євроінтеграції та забезпечення справедливого миру для України.
"Мир можливий лише через нашу згуртованість, потужність та безпеку. Безпека насамперед асоціюється з НАТО. Членство України в цій організації є єдиним ефективним способом, який може запобігти новим актам агресії. Навіть якщо ми не станемо членами НАТО вже завтра, необхідно ухвалювати сміливі політичні рішення і визначати чіткі рамки для нашої інтеграції," - підкреслив прем'єр-міністр під час пресконференції, що підсумувала урядовий візит до Берліна.
Прем'єр-міністр також акцентував, що важливий розвиток українського та європейського оборонно-промислових комплексів. Він закликав німецький уряд приєднатися до програми фінансування українського ОПК. Ідеться зокрема про німецькі інвестиції в українські безпілотники та ракети дальнього радіуса дії.
"Для оптимального використання наших виробничих ресурсів нам необхідно 820 мільйонів євро", -- підкреслив Денис Шмигаль. Він також наголосив на важливості зміцнення української системи протиповітряної оборони та висловив вдячність Німеччині за військову підтримку, яка з початку російської агресії перевищила 12 мільярдів євро.
Ще однією суттєвою темою робочої поїздки стало обговорення процесу інтеграції України до Європейського Союзу.
"Ми закликаємо дивитися на вступ України в ЄС та НАТО як на єдине ціле й розраховуємо на готовність Німеччини і далі надавати Україні політичну та консультативну допомогу під час переговорів про вступ у ЄС", -- наголосив Денис Шмигаль і додав, що в Україні очікують на рішення Ради ЄС про відкриття першого переговорного кластера на початку 2025 року.
Спілкуючись із пресою, Прем'єр-міністр зазначив, що Україна і Німеччина встановили амбітний план для зміцнення співпраці в різних галузях..
"Ми зосереджуємо значну увагу на співробітництві в енергетичній сфері. Цього осіннього сезону уряд Німеччини оголосив про виділення ще 235 мільйонів євро для підтримки відновлення нашої енергетичної інфраструктури. Крім того, ми активно співпрацюємо з німецькими компаніями для постачання обладнання з їх теплових електростанцій," – зазначив Денис Шмигаль.
Він підкреслив значний інтерес німецьких підприємств до інвестування в Україну.
"Запрошуємо німецький приватний сектор скористатися унікальними можливостями для участі у відновленні нашої країни", -- зазначив Прем'єр, підкресливши, що німецькі політики та бізнесмени усвідомлюють тісний зв'язок між Україною та Європою.
Під час переговорів між українським Прем'єром та федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом обговорювалися питання розширення спільних військових виробництв. Наразі Україна та Німеччина мають найбільшу кількість спільних ініціатив у сфері оборонно-промислового комплексу, включаючи ремонти та технічне обслуговування броньованої техніки й танків, виробництво сучасних бойових машин піхоти, систем протиповітряної оборони, а також ракетних систем для них.
Сторони приділили увагу посиленню економічної співпраці й ініціатив, які збільшать ВВП обох країн.Прем'єр-міністр подякував Німеччині за долучення до ініціативи G7 з підтримки України за рахунок використання заморожених російських активів на суму 50 мільярдів доларів.
"Денис Шмигаль підкреслив, що необхідно продовжувати тиск на російську економіку та вилучати всі їхні суверенні активи."
Прем'єр-міністр України та віцеканцлер Німеччини, федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек обговорили важливість постачання Україні далекобійних озброєнь як одного з кроків для примушення Росії до мирних переговорів. Прем'єр-міністр висловив вдячність Німеччині за незмінну підтримку в енергетичному секторі нашої країни та поінформував віцеканцлера про актуальний стан енергетики та потреби в технічному обладнанні.
Темою розмови Дениса Шмигаля та Роберта Габека також стала санкційна політика проти агресора. Глава уряду закликав посилювати санкції проти росії, зокрема російської сировини й енергоресурсів. Прем'єр-міністр запропонував підтримати механізм з упровадження додаткового оподаткування на російські товари, щоб спрямувати ці кошти на відновлення України.
Сторони також зосередилися на розвитку економічного співробітництва.