Народний депутат Бойко — це єдиний український політик, на якого позитивно впливає російська пропаганда. Він придбав розкішний маєток поблизу Києва, скаржиться на "радикалів в Україні" і активно бере участь в ефірах на каналі Соловйова.
Народний депутат Юрій Бойко виклав у своєму TikTok нову проросійську заяву, що викликала широкий резонанс. Після численних публікацій у ЗМІ та запрошення на бесіду до СБУ, політик вирішив видалити відео. Першими про слова Бойка, в яких йдеться про "українських радикалів", що демонтують пам'ятники, повідомили джерела російської пропаганди.
Здавалося б, сама заява була сприйнята як націлена на російські медіа. Бойко вже не вперше діє в інтересах Кремля. У той час, коли українці стикаються з однією з найскладніших стадій агресивної війни, переживаючи обстріли енергетичних об'єктів та руйнування сіл і міст, нардеп висловлює скарги на українських "радикалів", що лише підкріплює російські пропагандистські наративи.
Про те, чим під час повномасштабної війни займався Юрій Бойко і чому йому знову вдається вийти сухим з води, читайте в матеріалі OBOZ.UA.
Російська валюта, влада в Москві та телеведучий Соловйов.
Народний депутат Юрій Бойко знову активізував свою політичну діяльність, в той час як його колеги або ж безслідно покинули країну на користь Москви, або намагаються відсторонитися від російських зв’язків, тихо залишаючись у Верховній Раді. У момент, коли Росія проводить одну з наймасштабніших ракетних атак на Україну, знищуючи рідні для Бойка міста на Донбасі, політик вирішив виступити зі заявою, присвяченою... "українським радикалам".
Хоча Бойко не з'являвся в передачах російських пропагандистів з 2022 року, складається враження, що він отримує інформацію про події в Україні виключно з російського телебачення. Політик, здається, не переймається щоденними злочинами, які вчиняють росіяни, ані знищенням цивільних об'єктів, сіл та міст. Натомість його турбує питання демонтажу пам'ятників росіянам в Україні, яке, на диво, займає його думки більше за інші серйозні проблеми.
"Схоже, наші радикали обрали аналогічний шлях, починаючи демонтаж пам'ятників по всій країні, змінюючи назви міст, обмежуючи право людей говорити своєю рідною мовою та заважаючи їм відвідувати церкви на свій вибір. Сьогодні ми спостерігаємо, що цей процес продовжується, і насильство щодо людей триває," - зазначив Бойко у своєму пості на TikTok.
Зі зв'язками Бойка з Росією пов'язані не лише його особисті знайомства з кремлівськими діячами. Його родина має значні заощадження в рублях та нерухомість у Москві. В той час як росіяни намагаються позбутися валюти, що постійно втрачає вартість, дружина Бойка, Віра, має рублевий рахунок у "НК Банк" на суму 3 347 721 рублів (приблизно 1 млн грн). Крім того, вона також зберігає в цьому ж банку золото на суму 4 297 620 рублів (1,2 млн грн).
Бойко, якому виповнилося 66 років, за минулий рік отримав у Верховній Раді 1,2 мільйона гривень (приблизно 107 тисяч гривень щомісячно), включаючи зарплату та компенсацію витрат на депутатську діяльність. Його дружина, Віра, є офіційною мільйонеркою і володіє кількома земельними ділянками, а також компанією "Столична нерухомість". У своїй першій декларації, опублікованій у 2015 році, вона зазначила дохід від роботи в Москві та отримувала пенсію.
Якщо вірити декларації, Бойко живе коштом дружини, сам же він займається політикою та працює у держсекторі щонайменше з 2001-го. З цього моменту він обіймав посади в уряді, в "Нафтогазі", працював у Раді. Однак насправді найбільші доходи родини може забезпечувати саме нардеп. Журналісти Bihus.Info встановили зв'язок Бойко з офшором "RC Natural Resources Fund", аудитори називають засновником кіпрської фірми "San Posidanius Investments Limited". Кіпрська "San Posidanius" своєю чергою володіє низкою енергоактивів в Україні:
Бойко неодноразово потрапляв у центр корупційних скандалів, але щоразу залишався не покараним. Одним із найбільш помітних випадків є так звані "вишки" Бойка. У 2011 році, коли він займав посаду міністра енергетики, державна компанія "Чорноморнафтогаз" купила дві самопідіймальні бурові установки по 400 мільйонів доларів за кожну. ЗМІ тоді повідомляли, що компанії-прокладки, які виграли тендер на постачання вишок, суттєво завищили їхню ціну на 150 та 180 мільйонів доларів.
Контракт на першу вишку було укладено з нікому невідомою, зареєстрованою у Великій Британії компанією Highway Investment Processing LLP. У тендері, що цікаво, тоді брала участь ще й новозеландська компанія Falcona Systems Limited. Її пропозиція не дуже й відрізнялася від "суперниці".Однак через те, що договори підписував не особисто Бойко, його причетність довести не вдалось.
"Правильне" голосування і маєток під Києвом
Юрій Бойко є одним з ключових фігур у депутатській групі "Платформа за життя та мир", яка виникла після розпаду "ОПЗЖ". Як опозиційний політик, Бойко разом із своєю командою активно підтримує всі важливі ініціативи уряду, що, можливо, і є причиною його політичної стабільності. Наприклад, під час голосування за бюджет на 2025 рік "Європейська солідарність" утрималась від голосування, а "Батьківщина" також не підтримала документ. Проте Бойко, разом з 16 членами своєї групи, проголосував "за". Також варто зазначити, що він і його колеги з депутатської групи одностайно підтримали підвищення податків (законопроєкт №11416-д) разом зі "Слугою народу".
Протягом останніх кількох років законодавча діяльність Бойка зосереджена на підтримці колективних заяв. Найсвіжіший його документ – це підпис у спільному зверненні Ради, присвяченому подіям у Грузії.
У селі Гнідин, на території Бойка, розташований маєток площею 652,1 кв.м. Згідно з даними з Google Maps, на ділянці є власна сонячна електростанція. Вартість нерухомості на момент покупки, згідно з декларацією, становила 2,9 млн грн (придбання відбулося наприкінці 2019 року). Проте варто зазначити, що навіть менші за площею будинки в Гнідині наразі оцінюються більше ніж у 208 млн грн.
Бойко не вперше виявляє свою прихильність до Росії. У березні 2019 року, напередодні виборів, Юрій Бойко та Віктор Медведчук, які тоді очолювали "Опозиційну платформу "За Життя", відвідали Москву, щоб зустрітися з Дмитром Мєдвєдєвим, що на той час обіймав посаду прем’єр-міністра Російської Федерації. Бойко звернувся до нього з проханням знизити тарифи на газ для українських споживачів. Цю зустріч російські пропагандисти висвітлили у вечірніх новинах, а українські ЗМІ, пов’язані з Медведчуком, тижнями акцентували на принизливій ситуації, в якій опинився український політик перед російським прем’єром.
"У нас справді є важлива причина звернутися до вас за зустріччю", - заявив Бойко Мєдвєдєву. Основна мета: попросити про "економічну підтримку". Звичайно, ця зустріч не могла і не мала жодного впливу на економічну ситуацію. Виборцям в Україні продемонстрували, що якщо вони прагнуть отримати дешевий російський газ, їм слід голосувати за Медведчука та Бойка. На цю зустріч навіть привели голову "Газпрома". Українці були вкрай незадоволені цією подією.
Через кілька років після цього Медведчук, кум Путіна, назавжди переїхав до Москви. Російська влада обміняла його на полонених "азовців". За одного Медведчука росіяни погодились звільнити 200 "азовців", чим вкотре довели, що Медведчук - ставленик Росії.
Після початку повномасштабної війни Юрій Бойко з’явився в ефірі російського пропагандиста Володимира Соловйова. Під час передачі він висловив думку про необхідність розпочати переговори з російською владою, не засуджуючи при цьому дій Путіна. Його заяви одразу ж були підхоплені російськими державними медіа, які стверджували, що "українська опозиція" підтримує терміновий старт переговорного процесу. Через кілька днів після цього секретар РНБО повідомив, що Бойко виїхав до Чехії.
Невдовзі Бойко повернувся в Україну, де відвідує Верховну Раду, знімає "тіктоки" та підхоплює російські наративи. Хоча війна все ще триває, ті, хто нещодавно хизувався своїми контактами з кремлівськими злочинцями, тепер звертаються до українців з новими заявами, які, здається, надходять під впливом Москви.