Політичні новини України та світу

На 100 новонароджених припадає 286 випадків смерті: експерт у галузі демографії розповів, скільки дітей має народжувати українське населення | FaceNews.ua: новини України.

В Україні спостерігається тривожна тенденція у співвідношенні народжуваності та смертності. На кожні 100 новонароджених припадає 286 випадків смерті, що є вкрай негативним показником.

Таку оцінку в етері Українського Радіо дав заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя Олександр Гладун. Але, за його словами, під час війни очікувати чогось кращого дуже важко.

"Ситуація дійсно серйозна, але не позбавлена шансів на позитивний розвиток. Важливо вжити необхідні заходи, хоча реалізувати це під час війни вкрай непросто. Після завершення конфлікту необхідно буде запровадити активну демографічну політику," - зазначив експерт.

Він підкреслив, що в Україні існує демографічна криза, яка, однак, не є новим явищем.

"Зменшення кількості населення почалося ще з 1993 року, хоча швидкість цього процесу змінюється. Високий рівень смертності прямо пов'язаний з війною. Щоб уникнути природного скорочення населення, необхідно, щоб 100 жінок народжували 210-220 дітей. Наразі, під час війни, ця цифра становить лише 90 дітей для 100 жінок. Це недостатньо", - прокоментував ситуацію Гладун.

Експерт підкреслив, що в Україні створена стратегія демографічного розвитку, але вона переважно орієнтована на міграційні явища, а не на показники народжуваності та смертності.

"Після завершення конфлікту необхідно забезпечити сприятливі умови для підвищення народжуваності та реалізації репродуктивних прагнень населення. Перед початком повномасштабного вторгнення в Україні родини орієнтувалися на двох дітей. Наразі ж спостерігається тенденція до однодітних сімей", - зазначив демограф.

Окрім цього, як підкреслив Гладун, необхідно впровадити стратегію, спрямовану на подовження тривалості життя.

"Цей ресурс належить нам. Завдяки зростанню тривалості життя, пенсійний вік також зростає... Постає питання, як країні адаптуватися до умов старіння населення. Необхідно залучати людей похилого віку до роботи, яка не обов'язково має тривати 8 годин. Після війни ми зіткнемося з великою кількістю людей з інвалідністю. Тому важливо створити соціальну інфраструктуру, яка враховуватиме їх потреби, а також спонукати бізнес до залучення цих людей на роботу," - зазначив демограф.

Читайте також