Політичні новини України та світу

У Румунії оприлюднили конфіденційні дані Ради національної безпеки, які вказують на мільйон євро, виділений на кампанію в TikTok, та на можливий зв'язок з російськими структурами, пов'язаними з Джорджеску.

При цьому ультраправий кандидат заявляв, що його кампанія не фінансується і все залежить від "волі божої".

Президент Румунії Клаус Йоганніс оприлюднив матеріали засідання Вищої ради національної оборони, що стосуються передвиборчої кампанії ультраправого кандидата на пост президента Каліна Джорджеску, який несподівано здобув перемогу в першому турі виборів, повідомляє News.ro.

Мова йде про дані, які Рада національної оборони отримала від внутрішніх і зовнішніх розвідувальних служб, а також від служби спеціального зв'язку та Міністерства внутрішніх справ.

Зібрані відомості свідчать про активну кампанію підтримки кандидата, що реалізується за допомогою алгоритмів певних соціальних мереж, порушуючи при цьому національні виборчі закони. Ця кампанія почала активно розвиватися орієнтовно за два тижні до проведення першого туру виборів.

У відкритих документах зазначається, що до фінансування кампанії Джорджеску в TikTok був залучений один з румунських акаунтів на ім'я "bogpr", який належить Богдану Пеширу. Відомо, що на рекламу кандидата в цій соціальній мережі він витратив більше мільйона євро. Водночас сам Джорджеску офіційно вказав, що його витрати на виборчу кампанію склали нуль.

Згідно з інформацією, опублікованою в медіа, TikTok підтвердив особу, яка керує акаунтом, а також виявив платежі на приблизну суму 381 тисяча доларів, які були перераховані з 24 жовтня по 24 листопада на рахунки ряду користувачів платформи, залучених до просування Джорджеску.

Згідно з інформацією, наданою спецслужбами, виплати інфлюенсерам у TikTok проводилися через платформу FameUp. Декому з блогерів пропонували тисячу євро за поширення відео, яке було створене компанією FA Agency, що зареєстрована в Південній Африці.

У своєму звіті спецслужба зазначила, що Румунія "знаходиться під загрозою російських гібридних дій, серед яких кібератаки, викрадення даних та акти диверсій". Крім того, на російських політичних токшоу активно обговорюється можливість того, що проросійські сили в Румунії можуть отримати понад 30% голосів на парламентських виборах.

У понеділок Конституційний суд Румунії визнав, що перший тур президентських виборів відбувся належним чином, і дозволив провести другий тур 8 грудня, як планувалося раніше. Суд не розглядав можливі порушення з боку Джорджеску. Перерахунок голосів, що проводився, стосувався потенційних фальсифікацій, які могли мати місце на користь опонентки проросійського кандидата, Елени Ласконі, у другому турі.

Читайте також