У 2024 році близько 100 тисяч українців здобули нові професійні навички.
Завдяки державним програмам навчання та перенавчання, спрямованим на подолання структурного безробіття, майже 100 тис. українців змогли опанувати нові професії
Про це повідомила очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.
"Відновлення економіки, яке триває вже другий рік, вимагає висококваліфікованих спеціалістів, особливо в робітничих галузях. Запит на експертів повернувся до довоєнних показників, про що свідчать дані Єдиного порталу вакансій. Однак ми також стикаємося з проблемою структурного безробіття. У відповідь на цей виклик Міністерство економіки, разом із партнерами, запровадило більше ніж десяток програм з навчання та перенавчання, які дозволили близько 100 тисячам українців здобути нові професії", - підкреслила вона.
Представниця уряду запевнила, що у 2025 році українці зможуть скористатися ще більшою кількістю можливостей для навчання. Вона розповіла про розроблену урядом стратегію реалізації програми Skills Alliance з бюджетом у 700 мільйонів євро, яка дозволить перенавчити 180 тисяч громадян України протягом наступних трьох років.
Свириденко зазначила, що у 2024 році уряд вирішив розширити програму ваучерів, збільшивши кількість професій, доступних для підтримки, до 155. Крім того, були введені спеціальні ваучери для жінок, які бажають освоїти "чоловічі" професії. Очільниця Мінекономіки також повідомила про плани розширити категорії осіб, які можуть отримувати ці ваучери.
Представниця державного органу зазначила, що у 2024 році її відомство розробило проект нового Трудового кодексу, який чекає на затвердження в парламенті.
"У рамках нової законодавчої ініціативи ми запроваджуємо вісім типів трудових договорів, включаючи ті, що стосуються віддаленої та надомної роботи. Цей законопроєкт сприятиме посиленню можливостей для людей з інвалідністю та допоможе зменшити гендерний розрив у зарплатах, коли жінки отримують менше за чоловіків на однакових посадах. Загалом, ми прагнемо оновити підходи, щоб вони відповідали сучасним викликам, а не залишкам радянської системи. Цього року наша команда провела численні зустрічі з представниками громадянського суспільства, бізнесу та міжнародних організацій, щоб спільно адаптувати законопроєкт відповідно до потреб як працівників, так і роботодавців", - зазначила Свириденко.
Вона також висловила надію, що впровадження політики "Зроблено в Україні" в наступному році сприятиме створенню нових робочих місць.