Політичні новини України та світу

Китай посилює тиск на Тайвань: Сі Цзіньпін оголосив про "національне об'єднання" – деталі | Експрес онлайн

Сучасні виклики на Далекому Сході: Пекін делікатно натякає на можливі дії щодо Тайваню, тоді як Москва звертає свою увагу на Японію та Південну Корею.

Ситуація на Далекому Сході напружується. Учора лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що жодна країна не може зупинити "возз'єднання" Китаю з Тайванем. А Financial Times заявила, що Росія сформувала список цілей для ракетних атак на території Японії і Південної Кореї. Про це пише газета "Експрес".

"Люди з обох сторін Тайваньської протоки є єдиною родиною. Ніхто не в змозі розірвати наші родинні зв'язки, і ніхто не зможе зупинити історичний процес національного об'єднання," -- підкреслив політичний лідер Китаю, як повідомляє Reuters.

Відзначається, що в своїй новорічній промові минулого року Сі підкреслив, що "об'єднання Китаю та Тайваню є невідворотним, і що мешканці обох регіонів повинні об'єднатися навколо спільної мети та розділити гордість від відродження китайської нації".

Китай вважає Тайвань своєю територією, оскільки він керується демократичними принципами. Проте, влада Тайваню категорично заперечує вимоги Пекіна, наголошуючи, що лише його громадяни мають право визначати свою долю, і що Пекін повинен визнавати вибір тайванського населення.

Не так давно Китай протягом двох днів активно нарощував військову присутність біля Тайваню, організувавши великомасштабні навчання, в яких було задіяно 53 бойових літаки та 19 військових кораблів, включаючи судна ВМС і берегової охорони. У той же час Пекін постійно попереджав Сполучені Штати про недопустимість військових контактів з Тайванем та запровадив санкції проти постачальників озброєнь і їх керівників.

Водночас Росія звернула свою увагу на Південну Корею та Японію.

Москва створила детальний перелік цілей на випадок потенційного зіткнення з Японією та Південною Кореєю, до якого входять атомні станції та елементи цивільної інфраструктури. Як зазначає Financial Times, цю інформацію отримано з секретних документів, датованих 2013-2014 роками, наданих західними джерелами.

Згідно з витоком із 29 секретних військових файлів, список включає 160 об'єктів, таких як дороги, мости, заводи, а також командні пункти та військові бази. Перші 82 об'єкти мають військове значення: штаб-квартири збройних сил, радарні установки, авіабази та об'єкти ВМФ у Японії та Південній Кореї. У списку цивільних об'єктів згадуються тунелі, енергетична інфраструктура та промислові підприємства. Серед них японський тунель Канмон та південнокорейський металургійний завод Pohang. Енергетична інфраструктура також є ключовою метою: до списку входять 13 об'єктів, включаючи атомні комплекси в японському Токаї та хімічні заводи у південнокорейському Пусані.

Документи містять інформацію про використання неядерних крилатих ракет Х-101. Один із можливих сценаріїв передбачає напад на японську радарну станцію в Окусіріто, де планується запуск 12 ракет з борту важкого бомбардувальника Ту-160.

Ще один документ згадує місію з перевірки протиповітряної оборони Японії та Південної Кореї 24 лютого 2014 року. Згідно з досьє, пара важких бомбардувальників Ту-95 вилетіла з бази командування дальньої авіації в Українці на Далекому Сході і за 17 годин облетіла обидві країни, щоб зафіксувати дії у відповідь.

Читайте також