Кабінет Міністрів України - Уряд вживає заходів для зміцнення стійкості країни, як у столиці, так і в регіонах, - зазначив Денис Шмигаль під час Конгресу місцевих та регіональних влад.
У своїй діяльності Уряд акцентує важливість фінансової та соціальної підтримки для розвитку регіонів і громад в Україні, докладаючи всіх зусиль для забезпечення їхньої стійкості та ефективності. Цю думку висловив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на Конгресі місцевих і регіональних влад, який відбувся 17 грудня під патронатом Президента України.
За словами Глави Уряду, робота ведеться у восьми ключових напрямах, перший з яких -- фінансова стійкість.
"Ресурс місцевих бюджетів у 2024 році -- понад 285 млрд грн. Наступного року потенціал фінансової стійкості зросте до 328 млрд грн бюджетного ресурсу. Громади отримують від держави дотації та субвенції для виконання своїх функцій", - зазначив Денис Шмигаль.
Уряд також активно займається реалізацією програми відновлення, зосереджуючи зусилля на критично важливих секторах, таких як енергетика, житло, освіта та медицина, як зазначив Прем'єр-міністр. Він також відмітив, що єдиний реєстр публічних інвестиційних проектів складається з 787 позицій, а для фінансування програми у 2025 році заплановано понад 224 мільярди гривень.
Запущено програму єВідновлення, в рамках якої вже затверджено компенсації за знищене майно на суму 8,4 млрд грн, а житлові сертифікати видані на загальну вартість 19,5 млрд грн.
Денис Шмигаль підкреслив, що одним із ключових аспектів діяльності є оборонна сфера. У цьому році уряд виділив більше 37 мільярдів гривень на розробку та зведення укріплень в третій лінії захисту.
"Роботи виконувалися та координувалися ОВА. В більшості вони успішно завершені. У разі потреби готові виділяти додаткові кошти", - наголосив Прем'єр-міністр.
Він також підкреслив, що за вказівкою Президента України для забезпечення фінансових потреб бойових підрозділів будуть використані кошти з частини податку на доходи фізичних осіб, а також фінансування з боку Міністерства оборони і резервного фонду державного бюджету.
Йде робота і по забезпеченню медичної галузі. Глава Уряду наголосив, що за час повномасштабної війни повністю або частково відновлено майже 950 медичних закладів. Докладаються всі зусилля, щоб кожен медзаклад мав надійне укриття та резервне живлення.
Освітня галузь залишається важливим напрямком державної діяльності. Як зазначив Денис Шмигаль, громади отримали понад 100 мільярдів гривень у вигляді державної освітньої субвенції для виплати заробітної плати вчителям. Крім того, виділено 2 мільярди гривень на харчування учнів початкових класів. Для будівництва сучасних укриттів у школах було виділено 7,5 мільярдів гривень, а 1,2 мільярда гривень спрямовано на закупівлю шкільних автобусів для громад.
Кабінет Міністрів приділяє особливу увагу підготовці до осінньо-зимового періоду, зокрема, до опалювального сезону. Денис Шмигаль зазначив, що майже всі об'єкти – житлові будинки, навчальні заклади та медичні установи – були вчасно підключені до системи опалення.
"На випадок надзвичайних ситуацій створили 13,4 тис. пунктів незламності. 486 когенераційних установок та 296 блочно-модульних котелень надали партнери, і вони вже запускаються або запущені в роботу. Банки видають енергетичні кредити бізнесу та громадянам. За пів року обсяг кредитування склав близько 8,3 млрд грн", - зазначив Прем'єр-міністр.
Сьомим ключовим аспектом взаємодії з регіонами є соціальна підтримка. Денис Шмигаль зазначив, що уряд дотримується своїх зобов'язань перед населенням, забезпечуючи виплату пенсій та надання житлових субсидій.
Розпочалася програма "Зимова єПідтримка", ініційована Президентом. Вже більше 4,4 мільйона українців отримали тисячу гривень через застосунок Дія, а 500 тисяч – через Укрпошту, - підкреслив Глава Уряду.
Ще одним вектором діяльності є підтримка бізнесу. За словами Прем'єр-міністра, ефективність демонструє політика "Зроблено в Україні", і за два роки держава виплатила кошти на 22 тис. мікрогрантів і сприяла створенню 42 тис. нових робочих місць.
"Цього року 1,4 млрд грн грантових коштів отримали підприємці для розвитку переробки. Понад 477 млн грн грантів виплатили агровиробникам, які розвивають садівництво і тепличне господарство", - підкреслив Денис Шмигаль і додав, що у 2025 році програми "Зроблено в Україні" будуть профінансовані щонайменше на 36 млрд грн.
"Отже, Уряд підвищує стійкість держави як у столиці, так і в регіонах", - підсумував Прем'єр-міністр.