Політичні новини України та світу

Долар прагне досягти найуспішнішого тижня за останній місяць на фоні очікувань зниження відсоткових ставок з боку Федеральної резервної системи.

У п'ятницю курс долара піднявся до найвищого рівня за останні 2,5 тижні стосовно своїх основних суперників, що свідчить про можливість найуспішнішого тижня за останній місяць. Це відбулося на фоні спекуляцій щодо можливого зниження процентних ставок Федеральною резервною системою на наступному тижні, після чого вона може зайняти вичікувальну позицію щодо подальших змін у монетарній політиці.

Американський долар зміцнив свої позиції щодо євро та швейцарського франка після того, як центральні банки цих валют знизили ставки напередодні. Крім того, долар також зріс у вартості по відношенню до єни через чутки про можливе утримання Банку Японії від підвищення ставок на найближчому засіданні.

Індекс долара, який вимірює курс валюти по відношенню до євро, єни та трьох інших конкурентів, вперше з 26 листопада піднявся до 107,15. За тиждень індекс виріс більш ніж на 1,1%.

Незважаючи на емоційні заголовки, дані про ціни виробників у США, оприлюднені вночі, виявили деяку м'якість, що зберегло впевненість інвесторів у можливому зниженні ставки ФРС 18 грудня. Водночас зростання кількості заявок на допомогу з безробіття свідчить про поступове охолодження ринку праці, що відповідає прогнозам експертів.

Трейдери впевнені, що на наступному засіданні ймовірно буде проведено пом'якшення, хоча ставлять лише 23% на те, що ще одна зустріч запланована на січень, згідно з даними інструменту CME FedWatch.

"З останніх заяв представників Федеральної резервної системи та нових даних ясно, що поступ до досягнення інфляційної мети сповільнився, а економічний розвиток триває, що дозволяє політикам прийняти більш обережну стратегію щодо пом'якшення впродовж 2025 року", - зазначив Родріго Катріл, старший валютний стратег Національного банку Австралії.

Президентка Федерального резервного банку Сан-Франциско Мері Дейлі висловила свою думку цього місяця, зазначивши, що не заперечує проти можливого зниження процентних ставок у грудні. Проте вона підкреслила необхідність "ретельнішого і обачнішого підходу" до подальших рішень щодо зниження ставок.

Долар піднявся на 0,3% до 153,09 єни, досягнувши найвищої позначки з кінця листопада.

Трейдери оцінюють ймовірність підвищення процентної ставки Банком Японії на 0,25% 19 грудня всього в 23%. Це пов'язано з інформацією від Reuters і Bloomberg, яка свідчить про те, що представники банку вирішили не змінювати монетарну політику на цей раз, оскільки хочуть дочекатися нових даних про зміни в заробітній платі та стежити за розвитком економічної політики США під керівництвом нового президента Дональда Трампа.

На цьому тижні курс долара зріс близько на 2% щодо єни, що є найвищим тижневим результатом з кінця вересня.

Курс долара залишився на рівні 0,8930 франка, після нічного підвищення на 0,93% унаслідок несподіваного зниження процентної ставки на півпункт Швейцарським національним банком. Протягом тижня валюта піднялася на 1,6%, що є найбільш вражаючим результатом з вересня.

Євро опустився до позначки $1,0457, що є найнижчим значенням з 26 листопада. Протягом цього тижня валюта втратила близько 1%.

Європейський центральний банк у четвер зменшив процентні ставки на 25 базисних пунктів, водночас залишивши можливість для подальшого пом'якшення, оскільки інфляція наближається до запланованого рівня, а економічна ситуація залишається нестабільною.

Стерлінг злегка опустився до тижневого мінімуму на позначці $1,2658. Зниження процентних ставок та загроза введення мит з боку США спричинили падіння канадського долара до найнижчого рівня за останні 4,5 роки.

Китайський юань знизився до 7,2773 за долар, продовжуючи залишатися під тиском після того, як агентство Reuters повідомило, що Пекін обмірковує можливість подальшого зниження своєї валюти у відповідь на потенційні наслідки торгової війни зі Сполученими Штатами.

Юань залишився майже незмінним, незважаючи на нову обіцянку китайських урядовців у четвер, що вони планують збільшити бюджетний дефіцит, випустити більше державних боргових інструментів і ослабити монетарну політику для підтримки стабільного економічного зростання.

Австралійський долар, який часто слугує ліквідним проксі для валюти свого основного торгового партнера – Китаю, впав до позначки $0,6365, досягнувши найнижчого рівня за понад рік у середу. Це сталося після того, як він втратив усі свої прибутки в четвер через вищі, ніж передбачалося, показники на ринку праці.

Ціна біткоїна залишалася незмінною на рівні $99 970, оскільки він продовжував коливатися поблизу позначки $100 000 після того, як 5 грудня встановив свій історичний рекорд на рівні $103 649.

Читайте також