Політичні новини України та світу

Bloomberg: Китай зупиняє постачання компонентів для безпілотників до США та Європи, що призводить до труднощів для України.

Україні доведеться переглянути свій ланцюг постачання компонентів для дронів із Китаю, оскільки заборони розширюватимуться

Китайські виробники почали обмежувати продажі життєво важливих компонентів для безпілотників своїм клієнтам у США та Європі, передавши цим країнам інформацію про заборону на експорт офіційними особами.

Про це пише Bloomberg 9 грудня з посиланням на нерозголошені джерела.

Дрони займають важливу позицію на фронті, забезпечуючи захист України від російських нападів. Вони виконують різноманітні завдання, починаючи від збору розвідувальної інформації і закінчуючи скиданням боєприпасів на конкретні об'єкти.

Обидві країни наростили обсяги виробництва безпілотників: у 2023 році Росія виготовила 140 тисяч дронів і має намір досягти 1,4 мільйона до кінця 2024 року, здебільшого використовуючи компоненти з Китаю. Водночас Україна планує у 2025 році випустити 30 тисяч безпілотників з дальністю дії, а також запевняє, що має можливості для виготовлення 3 мільйонів дронів різних моделей щорічно, повідомляє видання.

Однак Україні, ймовірно, слід буде переосмислити свою систему постачання компонентів для безпілотників з Китаю, оскільки аналітики прогнозують, що китайський уряд може ввести заборону на експорт цих компонентів у 2025 році.

Цей крок Китаю став відповіддю на заборону США продавати йому мікросхеми пам'яті з високою пропускною здатністю та додаткове напівпровідникове обладнання.

З огляду на те, що політика Дональда Трампа, який славиться своєю "суворою позицією стосовно Китаю", навряд чи призведе до зниження напруги, Bloomberg зазначає, що на місце китайських виробників можуть прийти інші гравці з Японії та Кореї.

Читайте також