Переважна кількість українців вважає, що держава не виконує своїх обіцянок щодо ветеранів.
Понад 70% переконані, що суспільство поважає ветеранів російсько-української війни.
В Україні спостерігається зниження кількості громадян, які вважають, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами, залученими у повномасштабній війні з Росією. Якщо в липні 2022 року таку думку висловлювали 69% опитаних, то у січні 2023 року цей показник знизився до 53%, а вже у грудні 2023 року лише 25% вважають, що держава справляється зі своїми обов'язками. Натомість 68% респондентів вважають, що держава не дотримується своїх зобов'язань, про що свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 5-6 грудня 2024 року.
Серед людей, які висловлюють думку, що уряд не виконує свої зобов'язання щодо ветеранів, переважна більшість вважає, що насамперед це стосується таких органів: Верховної Ради (59%), Кабінету Міністрів (30%), президента (28%), місцевих рад та виконкомів (27%), а також міністерств і відомств (19%).
На думку 78% респондентів, суспільство поважає ветеранів. Мають протилежну думку -- 17%. Окрім цього, 53% громадян вказують на неефективність державних програм по створенню інклюзивного простору для осіб з інвалідністю, 37% -- протилежної думки. Жителі прифронтових та центральних областей, родичі тих, котрі воювали в АТО та нині воюють, а також старше населення, частіше зазначали про неефективність таких програм.
Аудиторія: громадяни України, які досягли 18-річного віку та старші, з усіх регіонів країни, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також регіонів, де на момент проведення опитування не було доступу до українського мобільного зв'язку. Вибірка є репрезентативною за такими характеристиками, як вік, стать та тип населення. Загальна кількість респондентів у вибірці складає 1000 осіб. Методологія опитування: CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютерних технологій). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 3.1%.
Україна перетворюється на країну, де ветерани відіграють важливу роль. Це означає, що необхідно розробити потужну ветеранську політику, яка б адекватно реагувала на потреби військовослужбовців. На жаль, за десятиріччя війни так і не з’явилося цілісного підходу до цієї проблеми. Що означає фраза "Ветеранам тут не місце?" та якою має бути ветеранська політика в Україні – читайте у статті Юлії П'єцко.