Російські олігархи і найближче оточення президента Володимира Путіна мали достатньо часу, щоб підготуватися до введення США нових санкцій. Крім того, істотний вплив на них може вчинити позиція Саудівської Аравії.

Про це в ефірі ObozTV заявив політичний експерт Кость Бондаренко.

«У Путіна було чотири роки, щоб підготуватися до цих санкцій, він мав серйозні можливості, щоб вивести частину капіталів, дати доручення найближчим соратникам, щоб вони повирішували свої питання з бізнесом. Восени минулого року п’ятеро найближчих до Путіна людей розлучилися з дружинами і переписали бізнес на них. Думаю, в Росії готові до цих санкцій. Крім того, ми не знаємо, які будуть кроки у відповідь. Ми ж думаємо, що це тільки гра в одні ворота», — зазначив він.

За його словами, не варто забувати і про фактор Саудівської Аравії.

«У жовтні король Саудівської Аравії Салман підписав з Росією цілу низку угод, які як тільки запрацюють, то «помножать на нуль» американські санкції. Адже цінність цих санкцій в тому, що їх повинен підтримувати весь світ. Держава, яка не підтримає ці санкції автоматично підпадає під них. Якщо Саудівська Аравія ігнорує їх, то виникає питання прецеденту. І це сигнал для низки європейських країн, які будуть діяти вибірково, щоб саботувати ці санкції», — констатував експерт.

На думку політичного експерта Президент Росії Володимир Путін заявив про готовність передати Україні військові кораблі та авіатехніку з окупованого Криму, щоб більш привабливо виглядати в очах світової громадськості.

«Жест, який більше для світу, що, мовляв, нам не потрібне українське майно, нам був цінним Крим, а кораблі нехай забирають, якщо вони їм потрібні. Це певною мірою крок, який повинен показати перед світом, що він нібито не позбавляв України обороноздатності. Це таке позерство і фарисейство», — вважає Кость Бондаренко.

«Росія на всіх міжнародних майданчиках всіляко говорить одну й ту ж саму пісню: відбувся референдум, на ньому кримчани захотіли приєднатися, і ми їх приєднали. Якщо Україна вважає, що це нечесно, то ми віддамо їй техніку», — додав він.

 

Джерело: ObozTV

Поделиться историей

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *