Ахіллес ніколи не наздожене черепаху, тому що у той час, коли син царя мірмідонян біжить, плазун постійно відповзає від нього далі. Щось схоже відбувається у випадку України щодо Європи, – коли держава пробігає якусь відстань до неї, а та за цей час «відповзає» далі. Яскравим прикладом є отримання безвізового режиму Україною.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів політолог Кость Бондаренко.

«У вересні 2012 року у Києві відбулася спільна прес-конференція єврокомісара Штефана Фюле і першого віце-прем’єра України  Валерія Хорошковського. На якій було заявлено про те, що Україні залишилося виконати приблизно чотири відсотки всіх завдань, які було поставлено Брюсселем для впровадження безвізового режиму. Це було аж п’ять років тому. І тоді вже на 96 відсотків було виконано умови впровадження безвізу з Європою», – розповів Бондаренко.

Зокрема, він пригадав, що у тих чотирьох відсотках було і звільнення з в’язниці Юлії Тимошенко. Але у 2014 році відбулася революція, тому перед Україною поставили нові завдання і питання, які вона повинна була вирішити. Адже Європа на цей момент віддалилася.

«Ми повинні були вирішити ще значну частину питань та ухвалити цілий ряд законів. Нарешті аж у 2017 році ми отримали безвіз, який насправді має бути не якоюсь величезною історичною подією, а технічним питанням. Адже сьогодні увесь світ поступово відмовляється від візового режиму і стає більш відкритим. А ми з технічного питання зробили важливу політичну подію», – вважає він.

Він вважає, що частка відмов щодо перетину кордону не змінилася, адже тепер це просто роблять уже на кордоні.

«Я погоджуюся з тим, що насправді цього року є велика кількість відмов на кордоні. Переглядав офіційну статистику і побачив, що з 2,5 мільйонів осіб, які перетнули кордон, 350 тисяч скористалися цією можливістю завдяки біометричному паспорту. Але близько десяти відсотків із тих, які хотіли перетнути кордон, отримали або відмову, або ж були депортовані. І це саме той відсоток відмов, які давали по візах у консульствах і посольствах», – прокоментував Бондаренко.

За його словами, формально в Україні відбувся прорив, але з іншого боку треба зробити ще чималу кількість кроків для того, щоб бути у Європі не споживачами, а партнерами. Бо український рух у Європу нагадує давньогрецьку апорію філософа Зенона, який говорив про Ахіллеса і черепаху.

«Філософ Зенон казав, що Ахіллес ніколи не дожене черепаху, тому що той час, що він пробігає відстань до неї, вона відповзає на певну відстань. Він далі біжить, а черепаха знову відповзає. Так само у нас з Європою. Ми пробігаємо певну відстань до неї, а вона у цей час «відповзає», – додав він.

 

Джерело: Телеканал «ZIK»

Поделиться историей

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *