Сьогодні і в Україні, і в Польщі при владі перебувають праві популісти, які, як правило, послуговуються історичною міфологією, а не політичними реаліями. Тому з правими популістами знайти спільну мову дуже важко.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Костянтин Бондаренко.

Нагадаємо, президенти України Петро Порошенко та Польщі Анджей Дуда зустрілися сьогодні у Харкові. Як заявив Президент Петро Порошенко, сторони домовились про створення міністерської комісії для вирішення історичних конфліктів між державами. Анджей Дуда наголосив, що розмова була довгою і непростою, але запевнив, що всі проблемні питання слід вирішувати «у дусі добросусідства».

Костянтин Бондаренко зауважив, що у нього сьогодні склалося відчуття дежавю. Гість програми нагадав, що 1997 року відбулася зустріч Президентів України та Польщі, під час якої йшла мова про створення спільної комісії, яка складалася б із фахових істориків. Фахівці і справді збиралися та видали понад 20 томів. Комісія діяла до 2004 року.

«Потім про неї забули. Томи лежать у бібліотеці. Напевно, про них знають лише фахівці, які працюють над цією тематикою. Тепер знову президенти пропонують – зберімо комісію, фахових істориків, дамо завдання віце-прем’єрам… А що далі?», – каже Костянтин Бондаренко.

З його слів, історики знаходять спільну мову, а потім за справу беруться політики, які можуть використовувати певні моменти для підняття власних рейтингів.

«Сьогодні і в Україні, і в Польщі при владі перебувають праві популісти. Праві популісти, як правило, послуговуються історичною міфологією, а не політичними реаліями. Для них історична міфологія відіграє дуже значну роль. Тому з правими популістами знайти спільну мову дуже важко», – наголосив Костянтин Бондаренко.

Гість програми додав, що, окрім російського фактору, який є мобілізуючим і для України, і для Польщі, існує фактор американський, де Україна та Польща виступають якраз конкурентами за те, «хто буде улюбленою дружиною».

 

Джерело: ZIK

Поделиться историей

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *