Такі заяви недоречні. Чого дійсно не вистачає нашим міністрам – то це сорому і совісті. Всього іншого в них – у надлишку.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Кость Бондаренко, оцінюючи заяву міністра соціальної політики Андрія Реви про те, що українці багато витрачають на харчування, тому що забагато їдять.

«Якщо вже трактувати якісь цифри, то чому тоді не звучить співвідношення, наприклад, скільки їдять тваринного білка українці та європейці? Яка якість цих продуктів? Питань дуже багато. За логікою таких висловлювань наступною заявою буде – українці надто довго живуть», — каже Бондаренко.

Як розповів експерт, згідно з останніми даними про структуру споживчих витрат у ЄС і Україні, скажімо, на ресторани, готелі та дозвілля в ЄС витрачають 8%, а в Україні — 3%.

«На продукти і безалкогольні напої в ЄС витрачають близько 25%, в Україні – 57%, але тут потрібно враховувати заробітки й те, скільки в загальній масі витрачається. Це абсолютно ненормальні умови, коли при таких мізерних зарплатах велику її частку ми витрачаємо на те, щоб харчуватися, а не розвиватися. Проблема не в тому, що ми багато їмо, а в тому, що українці отримують мізерні гроші», — міркує політолог.

На його погляд, навряд чи міністр соцполітики якимсь чином відповість за свої слова чи хоча б вибачиться.

«Малоймовірно, що ми почуємо вибачення. Можливо, міністр і сам до кінця не усвідомлює, навіщо це було говорити. Але в кінцевому наслідку авторитету владі, уряду міністр точно не додав», — резюмував Костянтин Бондаренко.

 

Джерело: «Слово і Діло»

Поделиться историей

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *