Історія із забороною лікування Тимошенко повторюється у ситуації з Насіровим - політологУкраїна повинна прийняти закон, який діє в багатьох європейських країнах, що дозволяє громадянам, які перебувають під слідством, виїжджати на лікування за кордон.

Про це заявив політолог, керівник Фонду «Українська політика» Кость Бондаренко.

«Свого часу така ж проблема виникла з Юлією Тимошенко (під час її ув’язнення в Качанівській колонії — Ред.). Лікарі наполегливо рекомендували виїзд на лікування за кордон, а українське правосуддя її не відпускало. Уже тоді порушувалося питання, що потрібно дати можливість тяжкохворим людям можливість виїхати за кордон, навіть якщо вони знаходяться під слідством або відбувають тюремне ув’язнення», — заявив Бондаренко.

За його словами, це питання необхідно вирішувати законодавчо, як це зроблено в багатьох країнах, наприклад, Польщі, Болгарії, Фінляндії та інших.

«Я думаю, що давно настав час внести корективи в законодавство України, згідно з якими, тим, хто знаходяться під слідством, дозволяється відбувати на лікування за кордон. Звичайно, повинен бути цілий ряд умов: зокрема, країна перебування повинна дати гарантії, що громадянин обов’язково повернеться. Причому потрібно внести зміни не тільки в українське законодавство, але і в наші міждержавні угоди між Україною і тими країнами, які приймають наших підсудних на лікування», — зазначив експерт.

 

Джерело: Gazeta.ua

Поделиться историей

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *